audacious_2.0_eu - en to eu translation catalogue (633 entries)

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: No input plugin recognized this file
eu: Fitxategi honek ez du sarrerako pluginik ezagutu

en: Input plugin: %s
eu: Sarrerako plugina: %s

en: Unable to create log file (%s)!
eu: Ezin da egunkari-fitxategia sortu (%s).

en: Skip backwards in playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendan atzerantz egiten du

en: Start playing current playlist
eu: Uneko zerrenda erreproduzitzen hasten da

en: Pause current song
eu: Uneko kanta pausarazten du

en: Stop current song
eu: Uneko kanta geldiarazten du

en: Pause if playing, play otherwise
eu: Erreproduzitzen ari bada pausarazi, bestela erreproduzitu

en: Skip forward in playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendan aurrerantz egiten du

en: Display Jump to File dialog
eu: Bistaratu 'Saltatu fitxategira' elkarrizketa-koadroa

en: Don't clear the playlist
eu: Ez garbitu erreprodukzio-zerrenda

en: Add new files to a temporary playlist
eu: Gehitu fitxategi berriak aldi baterako erreprodukzio-zerrendari

en: Display the main window
eu: Bistaratu nagusia leihoa

en: Display all open Audacious windows
eu: Bistaratu Audacious-en irekitako leiho guztiak

en: Enable headless operation
eu: Gaitu 'zerbitzari' modua

en: Print all errors and warnings to stdout
eu: Erakutsi errore eta abisu guztiak irteera estandarrean

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Used in macpacking
eu: 'Macpac'-en erabilita

en: FILE...
eu: FITXATEGIA...

en: - play multimedia files
eu: - erreproduzitu multimedia fitxategiak

en: %s: %s
    Try `%s --help' for more information.
eu: %s: %s
    Exekutatu '%s --help' informazio gehiagorako.

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
eu: <b><big>Ezin da azala kargatu.</big></b>
    
    Egiaztatu '%s' azala erabilgarri dagoela, eta azal lehenetsia '%s'(e)n ongi instalatuta dagoela.

en: Sorry, threads aren't supported on your platform.
eu: Plataforma honetan hariak ez daude onartuta.

en: %s: Unable to open display, exiting.
eu: %s: ezin da pantaila ireki. Irtetzen.

en: Headless operation enabled
eu: 'Zerbitzari' modua gaituta

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
eu: <b><big>Ez da irteerako pluginik hautatu.</big></b>
    Ez duzu irteerako pluginik hautatu.

en: Module loading not supported! Plugins will not be loaded.
eu: Modulua kargatzea ez dago onartuta. Pluginak ezin izango dira kargatu.

en: 
    Audacious has caught signal 11 (SIGSEGV).
    
    We apologize for the inconvenience, but Audacious has crashed.
    This is a bug in the program, and should never happen under normal circumstances.
    Your current configuration has been saved and should not be damaged.
    
    You can help improve the quality of Audacious by filing a bug at http://bugzilla.atheme.org/
    Please include the entire text of this message and a description of what you were doing when
    this crash occured in order to quickly expedite the handling of your bug report:
eu: 
    Audacious-ek 11 (SIGSEGV) seinalea jaso du.
    
    Sentitzen dugu eragozpenak, baina Audacious kraskatu egin da.
    Programaren errorea da hau, eta egoera normalean ez luke gertatu behar.
    Zure uneko konfigurazioa gorde egin da, eta ez luke hondatuta egon beharko.
    Audacious-en kalitatea hobetzen lagun gaitzakezu. Eskertuko genizuke erroreari buruzko txostena honako helbidera bidaliko bazenu:
    http://bugzilla.atheme.org/
    Sartu mezu honetako testu guztia eta kraskadura gertatu aurretik eman dituzun urrats guztiei buruzko azalpena,
    horrela errorea errazago aurkitzen lagun gaitzakezu:

en: Stacktrace was unavailable. You might want to reproduce this problem while running Audacious under GDB to get a proper backtrace.
eu: Aztarnaren pila ez dago erabilgarri. Agian GDB barnean Audacious exekutatzea nahiko duzu arazo hau berriro sortu eta aztarna egokia lortzeko.

en: 
    Bugs can be reported at http://bugzilla.atheme.org/ against the Audacious or Audacious Plugins product.
eu: 
    Erroreei buruzko txostenak http://bugzilla.atheme.org/ webgunera bidal daitezke, Audacious edo Audacious-en pluginak produktua hautatuz.

en: Your signaling implementation is broken.
    Expect unusable crash reports.
eu: Sinatzeko inplementazioa hondatuta dago.
    Kraskadurei buruzko txostenak bidaltzeko tresna ezin izango da erabili.

en:   (invalid UTF-8)
eu:   (UTF-8 baliogabea)

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2008 Audacious Development Team
eu: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright-a (C) 2005-2008 Audacious garatzeko taldea

en: About Audacious
eu: Audacious-i buruz

en: Credits
eu: Kredituak

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    A skinned multimedia player for many platforms.
    
    Copyright (C) 2005-2008 Audacious Development Team
eu: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Hainbat plataformetarako multimedia erreproduzigailua.
    
    Copyright-a (C) 2005-2008 Audacious garatzeko taldea

en: Audacious core developers:
eu: Audacious-eko garatzaile nagusiak:

en: Graphics:
eu: Grafikoak:

en: Default skin:
eu: Azal lehenetsia:

en: Plugin development:
eu: Pluginen garaketa:

en: Patch authors:
eu: Adabakien egileak:

en: 0.1.x developers:
eu: 0.1.x garatzaileak:

en: BMP Developers:
eu: MBP garatzaileak:

en: Brazilian Portuguese:
eu: Brasilgo portugesa:

en: Breton:
eu: Bretoiera:

en: Bulgarian:
eu: Bulgariera:

en: Catalan:
eu: Katalana:

en: Croatian:
eu: Kroaziera:

en: Czech:
eu: Txekiera:

en: Dutch:
eu: Nederlandera:

en: Estonian:
eu: Estoniera:

en: Finnish:
eu: Finlandiera:

en: French:
eu: Frantsesa:

en: German:
eu: Alemana:

en: Georgian:
eu: Georgiera:

en: Greek:
eu: Grekoa:

en: Hindi:
eu: Hindiera:

en: Hungarian:
eu: Hungariera:

en: Italian:
eu: Italiera:

en: Japanese:
eu: Japoniera:

en: Korean:
eu: Koreera:

en: Lithuanian:
eu: Lituaniera:

en: Macedonian:
eu: Mazedoniera:

en: Polish:
eu: Poloniera:

en: Romanian:
eu: Errumaniera:

en: Russian:
eu: Errusiera:

en: Serbian (Latin):
eu: Serbiera (Latinoa):

en: Serbian (Cyrillic):
eu: Serbiera (Zirilikoa):

en: Simplified Chinese:
eu: Txinera soildua:

en: Slovak:
eu: Eslovakiera:

en: Spanish:
eu: Gaztelania:

en: Swedish:
eu: Suediera:

en: Traditional Chinese:
eu: Txinera tradizionala:

en: Turkish:
eu: Turkiera:

en: Ukrainian:
eu: Ukrainera:

en: Welsh:
eu: Galesa:

en: Translators
eu: Itzultzaileak

en: Audacious Equalizer
eu: Audacious-en ekualizadorea

en: Error importing Winamp EQF file '%s'
eu: Errorea '%s' Winamp EQF fitxategia inportatzean

en: Presets
eu: Aurrezarpenak

en: Blues
eu: Blues-a

en: Classic Rock
eu: Rock klasikoa

en: Disco
eu: Disko

en: Funk
eu: Funk-a

en: Grunge
eu: Grunge-a

en: Hip-Hop
eu: Hip-Hop-a

en: Jazz
eu: Jazza

en: Metal
eu: Metala

en: Oldies
eu: Aspaldikoak

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Pop
eu: Pop-a

en: Rap
eu: Rap-a

en: Rock
eu: Rocka

en: Techno
eu: Teknoa

en: Industrial
eu: Industriala

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Soundtrack
eu: Soinu-banda

en: Euro-Techno
eu: Euro Teknoa

en: Ambient
eu: Giroko musika

en: Trip-Hop
eu: Trip-Hop-a

en: Vocal
eu: Ahotsezkoa

en: Jazz+Funk
eu: Jazz+Funk-a

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Instrumental
eu: Instrumentala

en: Sound Clip
eu: Soinu-klipa

en: Gospel
eu: Gospel-a

en: Noise
eu: Zarata

en: Bass
eu: Baxua

en: Soul
eu: Soul-a

en: Punk
eu: Punk-a

en: Space
eu: Espazioa

en: Meditative
eu: Meditatiboa

en: Instrumental Pop
eu: Pop instrumentala

en: Instrumental Rock
eu: Rock instrumentala

en: Ethnic
eu: Etnikoa

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Techno-Industrial
eu: Tekno industriala

en: Electronic
eu: Elektronikoa

en: Pop-Folk
eu: Pop-Folk-a

en: Eurodance
eu: Eurodance-a

en: Southern Rock
eu: Hegoaldeko rocka

en: Comedy
eu: Komedia

en: Cult
eu: Kultua

en: Top 40
eu: 40 onenak

en: Christian Rap
eu: Rap kristaua

en: Pop/Funk
eu: Pop/Funk-a

en: Jungle
eu: Jungle-a

en: Native American
eu: Indioa

en: Cabaret
eu: Kabareta

en: Psychedelic
eu: Psikodelikoa

en: Trailer
eu: Aurrerakina

en: Lo-Fi
eu: Lo-Fi-a

en: Tribal
eu: Tribala

en: Acid Punk
eu: Punk azidoa

en: Acid Jazz
eu: Jazz azidoa

en: Musical
eu: Musikala

en: Rock & Roll
eu: Rock & Roll-a

en: Hard Rock
eu: Rock gogorra

en: Folk
eu: Folka

en: Folk/Rock
eu: Folk/Rock-a

en: National Folk
eu: Folk nazionala

en: Swing
eu: Swing-a

en: Latin
eu: Latinoa

en: Celtic
eu: Zelta

en: Avantgarde
eu: Abangoardia

en: Gothic Rock
eu: Rock gotikoa

en: Progressive Rock
eu: Rock progresiboa

en: Psychedelic Rock
eu: Rock psikodelikoa

en: Symphonic Rock
eu: Rock sinfonikoa

en: Slow Rock
eu: Rock motela

en: Big Band
eu: Big Band-a

en: Chorus
eu: Abesbatzak

en: Easy Listening
eu: Entzuteko erraza

en: Acoustic
eu: Akustikoa

en: Humour
eu: Umorezkoa

en: Speech
eu: Hitzaldia

en: Chanson
eu: Chanson-a

en: Chamber Music
eu: Ganbera-musika

en: Symphony
eu: Sinfonia

en: Slow Jam
eu: Jam motela

en: Tango
eu: Tangoa

en: Folklore
eu: Folklorea

en: Ballad
eu: Balada

en: Power Ballad
eu: Power balada

en: Rhythmic Soul
eu: Soul erritmikoa

en: Freestyle
eu: Estilo librea

en: Duet
eu: Duoa

en: Punk Rock
eu: Punk Rock-a

en: Drum Solo
eu: Bateria bakarlaria

en: Euro-House
eu: Euro House

en: Club-House
eu: Club House

en: Hardcore
eu: Hardcore-a

en: Terror
eu: Beldurrezkoa

en: BritPop
eu: Britainiako pop-a

en: Negerpunk
eu: Negerpunk-a

en: Polsk Punk
eu: Polsk Punk-a

en: Christian Gangsta Rap
eu: Gangsta Rap kristaua

en: Heavy Metal
eu: Heavy Metal-a

en: Contemporary Christian
eu: Kristau garaikidea

en: Christian Rock
eu: Rock kristaua

en: Merengue
eu: Merengea

en: JPop
eu: JPop-a

en: <span size="small">n/a</span>
eu: <span size="small">e/e</span>

en: Metadata updated successfully
eu: Metadatuak ongi eguneratu dira

en: Metadata updating failed
eu: Huts egin du metadatuak eguneratzean

en: Track Information
eu: Pistaren informazioa

en: <span size="small">General</span>
eu: <span size="small">Orokorra</span>

en: <span size="small">Format:</span>
eu: <span size="small">Formatua:</span>

en: <span size="small">Quality:</span>
eu: <span size="small">Kalitatea:</span>

en: <span size="small">Bitrate:</span>
eu: <span size="small">Bit-tasa:</span>

en: <span size="small">Title</span>
eu: <span size="small">Titulua</span>

en: <span size="small">Artist</span>
eu: <span size="small">Artista</span>

en: <span size="small">Album</span>
eu: <span size="small">Albuma</span>

en: <span size="small">Comment</span>
eu: <span size="small">Iruzkina</span>

en: <span size="small">Genre</span>
eu: <span size="small">Generoa</span>

en: <span size="small">Year</span>
eu: <span size="small">Urtea</span>

en: <span size="small">Track Number</span>
eu: <span size="small">Pista-zenbakia</span>

en: <span size="small">Location</span>
eu: <span size="small">Kokalekua</span>

en: <span size="small">Raw Metadata</span>
eu: <span size="small">Metadatu gordinak</span>

en: Key
eu: Tekla

en: Value
eu: Balioa

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Artista

en: Album
eu: Albuma

en: Genre
eu: Generoa

en: Year
eu: Urtea

en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

en: Track Length
eu: Pistaren luzera

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Open Files
eu: Ireki fitxategiak

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Close dialog on Open
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa fitxategia ireki ondoren

en: Close dialog on Add
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa fitxategia gehitu ondoren

en: Play files
eu: Erreproduzitu fitxategiak

en: Load files
eu: Kargatu fitxategiak

en: Un_queue
eu: _Kendu ilara

en: _Queue
eu: _Ilara

en: Jump to Track
eu: Saltatu pistara

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: _Filter:
eu: _Iragazkia:

en: Remember
eu: Gogoratu

en: Close on Jump
eu: Itxi saltatzean

en: stereo
eu: estereoa

en: mono
eu: monoa

en: Can't jump to time when no track is being played.
eu: Ezin da denborara saltatu pista erreproduzitzen hasi gabe.

en: Jump to Time
eu: Saltatu denborara

en: minutes:seconds
eu: minutu:segundo

en: Track length:
eu: Pistaren luzera:

en: Audacious - visibility warning
eu: Audacious - ikusgaitasunaren abisua

en: Show main player window
eu: Erakutsi erreproduzigailu nagusiaren leihoa

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Audacious has been started with all of its windows hidden.
    You may want to show the player window again to control Audacious; otherwise, you'll have to control it remotely via audtool or enabled plugins (such as the statusicon plugin).
eu: Audacious leiho guztiak ezkutatuta dituela abiarazi da.
    Erreproduzigailuaren leihoa berriro bistaratzea nahiko duzu Audacious kontrolatzeko. Bestela, urrunetik kontrola dezakezu audtool edo gaitutako pluginak (egoerako ikonoa, edo statusicon, plugina bezalako bat) erabiliz.

en: Always ignore, show/hide is controlled remotely
eu: Ez ikusi egin beti. Erakutsi/ezkutatu urrunetik kontrolatzen da

en: Audacious - broken GTK engine usage warning
eu: Audacious - GTK motorra hautsita

en: <big><b>Broken GTK engine in use</b></big>
    
    Audacious has detected that you are using a broken GTK engine.
    
    The theme engine you are using, <i>%s</i>, is incompatible with some of the features used by modern skins. The incompatible features have been disabled for this session.
    
    To use these features, please consider using a different GTK theme engine.
eu: <big><b>Hautsitako GTK motorra erabiltzen</b></big>
    
    Audacious-ek hautsitako GTK motorra erabiltzen ari zarela detektatu du.
    
    Erabiltzen ari zaren gaiaren motorra, <i>%s</i>, azal modernoek erabiltzen dituzten eginbide batzuekin ez dira bateragarriak. Bateragarriak ez diren eginbideak desgaitu egin dira saio honetan.
    
    Eginbide hauek erabiltzeko, saiatu bestelako GTK gaiaren motorra erabiltzen.

en: Do not display this warning again
eu: Ez erakutsi mezu hau aurrerantzean

en: Enter location to play:
eu: Idatzi erreproduzitu beharreko kokalekua:

en: Seek to: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
eu: Posizioa: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%% %d)

en: Volume: %d%%
eu: Bolumena: %% %d

en: Balance: %d%% left
eu: Balantzea: %% %d ezkerrean

en: Balance: center
eu: Balantzea: erdian

en: Balance: %d%% right
eu: Balantzea: %% %d eskuinean

en: Options Menu
eu: Aukeren menua

en: Disable 'Always On Top'
eu: Desgaitu 'Beti goian'

en: Enable 'Always On Top'
eu: Gaitu 'Beti goian'

en: File Info Box
eu: Fitxategi-informazioaren laukia

en: Disable 'GUI Scaling'
eu: Desgaitu 'GUI eskalatzea'

en: Enable 'GUI Scaling'
eu: Gaitu 'GUI eskalatzea'

en: Visualization Menu
eu: Bistaratzeko menua

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
eu: <b><big>Ezin izan da audioa ireki.</big></b>
    
    Egiaztatu honakoak:
    1. Irteerako plugin egokia duzula hautatuta
    2. Beste programaren bat ez dela soinu-txartela blokeatzen ari.
    3. Soinu-txartela behar bezala konfiguratuta dagoela

en: Autoscroll Songname
eu: Kanta-izenak automatikoki korritu

en: Stop after Current Song
eu: Gelditu uneko kantaren ondoren

en: Peaks
eu: Tontorrak

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Shuffle
eu: Ausaz

en: No Playlist Advance
eu: Erreprodukzio-zerrenda ez mugitu

en: Show Player
eu: Erakutsi erreproduzigailua

en: Show Playlist Editor
eu: Erakutsi erreprodukzio-zerrendaren editorea

en: Show Equalizer
eu: Erakutsi ekualizadorea

en: Always on Top
eu: Beti goian

en: Put on All Workspaces
eu: Jarri laneko area guztietan

en: Roll up Player
eu: Bildu erreproduzigailua

en: Roll up Playlist Editor
eu: Bildu erreprodukzio-zerrendaren editorea

en: Roll up Equalizer
eu: Bildu ekualizadorea

en: Scale
eu: Eskalatu

en: DoubleSize
eu: Tamaina bikoitza

en: Easy Move
eu: Erraz lekuz aldatu

en: Analyzer
eu: Analizatzailea

en: Scope
eu: Esparrua

en: Voiceprint
eu: Espektrograma

en: Off
eu: Desaktibatu

en: Normal
eu: Normala

en: Fire
eu: Garrak

en: Vertical Lines
eu: Marra bertikalak

en: Lines
eu: Marrak

en: Bars
eu: Barrak

en: Dot Scope
eu: Puntu-esparrua

en: Line Scope
eu: Marra-esparrua

en: Solid Scope
eu: Esparru solidoa

en: Ice
eu: Izotza

en: Smooth
eu: Leuna

en: Full (~50 fps)
eu: Osoa (~50 f/s)

en: Half (~25 fps)
eu: Erdia (~25 f/s)

en: Quarter (~13 fps)
eu: Laurdena (~13 f/s)

en: Eighth (~6 fps)
eu: Zortzirena (~6 f/s)

en: Slowest
eu: Motelena

en: Slow
eu: Motela

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Fast
eu: Azkarra

en: Fastest
eu: Azkarrena

en: Time Elapsed
eu: Igarotako denbora

en: Time Remaining
eu: Geratzen den denbora

en: Playback
eu: Erreproduzitzea

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Stop
eu: Gelditu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Visualization
eu: Bistaratzea

en: Visualization Mode
eu: Bistaratzeko modua

en: Analyzer Mode
eu: Analizatzailearen modua

en: Scope Mode
eu: Esparruaren modua

en: Voiceprint Mode
eu: Espektrogramaren modua

en: WindowShade VU Mode
eu: Leiho-itzalduraren VU modua

en: Refresh Rate
eu: Freskatze-maiztasuna

en: Analyzer Falloff
eu: Analizatzailearen erortzea

en: Peaks Falloff
eu: Tontorren erortzea

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: New Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda berria

en: Select Next Playlist
eu: Hautatu hurrengo erreprodukzio-zerrenda

en: Select Previous Playlist
eu: Hautatu aurreko erreprodukzio-zerrenda

en: Delete Playlist
eu: Ezabatu erreprodukzio-zerrenda

en: Load List
eu: Kargatu zerrenda

en: Loads a playlist file into the selected playlist.
eu: Erreprodukzio-zerrendaren fitxategia hautatutako zerrendan kargatzen du.

en: Save List
eu: Gorde zerrenda

en: Saves the selected playlist.
eu: Hautatutako erreprodukzio-zerrenda gordetzen du.

en: Save Default List
eu: Gorde zerrenda lehenetsia

en: Saves the selected playlist to the default location.
eu: Hautatutako erreprodukzio-zerrenda kokaleku lehenetsian gordetzen du.

en: Refresh List
eu: Freskatu zerrenda

en: Refreshes metadata associated with a playlist entry.
eu: Erreprodukzio-zerrenda bati dagokion metadatuak freskatzen ditu.

en: List Manager
eu: Zerrenda-kudeatzailea

en: Opens the playlist manager.
eu: Erreprodukzio-zerrenden kudeatzailea irekitzen du.

en: View
eu: Ikusi

en: Add Internet Address...
eu: Gehitu Interneteko helbidea...

en: Adds a remote track to the playlist.
eu: Urruneko pista gehitzen dio zerrendari.

en: Add Files...
eu: Gehitu fitxategiak...

en: Adds files to the playlist.
eu: Fitxategiak gehitzen dizkio zerrendari.

en: Search and Select
eu: Bilatu eta hautatu

en: Searches the playlist and selects playlist entries based on specific criteria.
eu: Erreprodukzio-zerrendan bilaketa egiten du eta irizpide baten arabera zerrendako sarrerak hautatzen ditu.

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: Inverts the selected and unselected entries.
eu: Hautatutako eta hautatu gabeko sarrerak alderantzikatzen ditu.

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Selects all of the playlist entries.
eu: Erreprodukzioko sarrera guztiak hautatzen ditu.

en: Select None
eu: Bat ere ez hautatu

en: Deselects all of the playlist entries.
eu: Erreprodukzio-zerrendako sarrera guztiak deshautatzen ditu.

en: Remove All
eu: Kendu denak

en: Removes all entries from the playlist.
eu: Sarrera guztiak kentzen ditu erreprodukzio-zerrendatik.

en: Clear Queue
eu: Garbitu ilara

en: Clears the queue associated with this playlist.
eu: Erreprodukzio-zerrendarekin elkartutako ilara garbitzen du.

en: Remove Unavailable Files
eu: Kendu erabilgarri ez dauden fitxategiak

en: Removes unavailable files from the playlist.
eu: Erabilgarri ez dauden fitxategiak kentzen ditu erreprodukzio-zerrendatik.

en: Remove Duplicates
eu: Kendu bikoiztutakoak

en: By Title
eu: Tituluaren arabera

en: Removes duplicate entries from the playlist by title.
eu: Bikoiztutako sarrerak erreprodukzio-zerrendatik kentzen ditu tituluaren arabera.

en: By Filename
eu: Fitxategi-izenaren arabera

en: Removes duplicate entries from the playlist by filename.
eu: Bikoiztutako sarrerak erreprodukzio-zerrendatik kentzen ditu fitxategi-izenaren arabera.

en: By Path + Filename
eu: Bide-izenaren arabera

en: Removes duplicate entries from the playlist by their full path.
eu: Bikoiztutako sarrerak erreprodukzio-zerrendatik kentzen ditu bide-izen osoaren arabera.

en: Remove Unselected
eu: Kendu hautatu gabekoak

en: Remove unselected entries from the playlist.
eu: Hautatu gabeko sarrerak erreprodukzio-zerrendatik kentzen ditu.

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoak

en: Remove selected entries from the playlist.
eu: Hautatutako sarrerak erreprodukzio-zerrendatik kentzen ditu.

en: Randomize List
eu: Nahastu zerrenda

en: Randomizes the playlist.
eu: Erreprodukzio-zerrenda ausaz nahasten du.

en: Reverse List
eu: Alderantzikatu zerrenda

en: Reverses the playlist.
eu: Erreprodukzio-zerrenda alderantzikatzen du.

en: Sort List
eu: Ordenatu zerrenda

en: Sorts the list by title.
eu: Zerrenda ordenatzen du tituluaren arabera.

en: By Artist
eu: Artistaren arabera

en: Sorts the list by artist.
eu: Zerrenda ordenatzen du artistaren arabera.

en: Sorts the list by filename.
eu: Zerrenda ordenatzen du fitxategi-izenaren arabera.

en: Sorts the list by full pathname.
eu: Zerrenda ordenatzen du bide-izen osoaren arabera.

en: By Date
eu: Dataren arabera

en: Sorts the list by modification time.
eu: Zerrenda ordenatzen du aldatze-dataren arabera.

en: By Track Number
eu: Pista-zenbakiaren arabera

en: Sorts the list by track number.
eu: Zerrenda ordenatzen du pista-zenbakiaren arabera.

en: By Playlist Entry
eu: Erreprodukzio-zerrendako sarreraren arabera

en: Sorts the list by playlist entry.
eu: Zerrenda ordenatzen du erreprodukzio-zerrendako sarreraren arabera.

en: Sort Selected
eu: Ordenatu hautatutakoak

en: File
eu: Fitxategia

en: Help
eu: Laguntza

en: Plugin Services
eu: Plugin zerbitzuak

en: View Track Details
eu: Ikusi pistaren xehetasunak

en: View track details
eu: Ikusi pistaren xehetasunak

en: Play File
eu: Erreproduzitu fitxategia

en: Load and play a file
eu: Kargatu eta erreproduzitu fitxategia

en: Play Location
eu: Erreproduzitu kokalekua

en: Play media from the selected location
eu: Erreproduzitu multimedia hautatutako kokalekutik

en: Plugin services
eu: Plugin zerbitzuak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Open preferences window
eu: Ireki hobespenen leihoa

en: _Quit
eu: Irte_n

en: Quit Audacious
eu: Irten Audacious-etik

en: Set A-B
eu: Ezarri A-B

en: Clear A-B
eu: Garbitu A-B

en: Jump to Playlist Start
eu: Saltatu erreprodukzio-zerrendaren hasierara

en: Jump to File
eu: Saltatu fitxategira

en: Queue Toggle
eu: Txandakatu ilara

en: Enables/disables the entry in the playlist's queue.
eu: Erreprodukzio-zerrendako ilarako sarrera gaitzen/desgaitzen du.

en: Load
eu: Kargatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Save
eu: Gorde

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Preset
eu: Aurrezarpena

en: Load preset
eu: Kargatu aurrezarpena

en: Auto-load preset
eu: Zehaztutako aurrezarpena

en: Load auto-load preset
eu: Kargatu zehaztutako aurrezarpena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Load default preset into equalizer
eu: Kargatu aurrezarpen lehenetsia ekualizadorean

en: Set equalizer preset levels to zero
eu: Ezarri ekualizadorearen aurrezarpenaren maila zerora

en: From file
eu: Fitxategitik

en: Load preset from file
eu: Kargatu aurrezarpena fitxategitik

en: From WinAMP EQF file
eu: WinAMP EQF fitxategitik

en: Load preset from WinAMP EQF file
eu: Kargatu aurrezarpena WinAMP EQF fitxategitik

en: WinAMP Presets
eu: WinAMP aurrezarpenak

en: Import WinAMP presets
eu: Inportatu WinAMP aurrezarpenak

en: Save preset
eu: Gorde aurrezarpena

en: Save auto-load preset
eu: Gorde zehaztutako aurrezarpena

en: Save default preset
eu: Gorde aurrezarpen lehenetsia

en: To file
eu: Fitxategian

en: Save preset to file
eu: Gorde aurrezarpena fitxategian

en: To WinAMP EQF file
eu: WinAMP EQF fitxategian

en: Save preset to WinAMP EQF file
eu: Gorde aurrezarpena WinAMP EQF fitxategian

en: Delete preset
eu: Ezabatu aurrezarpena

en: Delete auto-load preset
eu: Ezabatu zehaztutako aurrezarpena

en: Search entries in active playlist
eu: Bilatu sarrerak erreprodukzio-zerrenda aktiboan

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendako sarrerak eremu bat edo gehiago betez. Eremuek adierazpen erregularraren sintaxia erabiltzen dute. Ez badakizu adierazpen erregularrak nola erabiltzen diren, bilatzea nahi duzunaren zati literala idatzi.

en: Title:
eu: Titulua:

en: Album:
eu: Albuma:

en: Artist:
eu: Artista:

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Clear previous selection before searching
eu: Garbitu aurreko hautapena bilatu aurretik

en: Automatically toggle queue for matching entries
eu: Automatikoki txandakatu bat datozten sarreren ilara

en: Create a new playlist with matching entries
eu: Sortu erreprodukzio-zerrenda berria bat datozten sarrerekin

en: Error writing playlist "%s": %s
eu: Errorera "%s" erreprodukzio-zerrenda idaztean: %s

en: %s already exist. Continue?
eu: %s badago lehendik ere. Jarraitu?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
eu: <b><big>Ezin da erreprodukzio-zerrenda gorde.</big></b>
    
    Fitxategi mota ezezaguna '%s'(e)ntzako.

en: Save as Static Playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda estiko gisa

en: Use Relative Path
eu: Erabili bide-izen erlatiboa

en: Load Playlist
eu: Kargatu erreprodukzio-zerrenda

en: Save Playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: Audacious Playlist Editor
eu: Audacious-en erreprodukzio-zerrendaren editorea

en: Playlist Manager
eu: Erreprodukzio-zerrendaren kudeatzailea

en: Entries
eu: Sarrerak

en: _Rename
eu: _Izena aldatu

en: Appearance
eu: Itxura

en: Audio
eu: Audioa

en: Replay Gain
eu: Irabazpena

en: Connectivity
eu: Konektibitatea

en: Mouse
eu: Sagua

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Tracknumber
eu: Pista-zenbakia

en: Filepath
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Date
eu: Data

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Codec
eu: Kodeka

en: Quality
eu: Kalitatea

en: None
eu: Bat ere ez

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Taiwanese
eu: Taiwanera

en: Chinese
eu: Txinatarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Russian
eu: Errusiarra

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Universal
eu: Unibertsala

en: <b>_Fonts</b>
eu: <b>_Letra-tipoak</b>

en: _Player:
eu: _Erreproduzigailua:

en: Select main player window font:
eu: Hautatu erreproduzigailu nagusiaren leihoaren letra-tipoa:

en: _Playlist:
eu: _Erreprodukzio-zerrenda:

en: Select playlist font:
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendaren letra-tipoa:

en: Use Bitmap fonts if available
eu: Erabili bit-mapa letra-tipoak erabilgarri egonez gero

en: Use bitmap fonts if they are available. Bitmap fonts do not support Unicode strings.
eu: Erabili bit-mapa motako letra-tipoak erabilgarri egonez gero. Bit-mapa motako letra-tipoek ez dute Unicode motako katerik onartzen.

en: <b>_Miscellaneous</b>
eu: <b>_Hainbat</b>

en: Show track numbers in playlist
eu: Erakutsi pista-zenbakia erreprodukzio-zerrendan

en: Show separators in playlist
eu: Erakutsi bereizleak erreprodukzio-zerrendan

en: Show window manager decoration
eu: Erakutsi leiho-kudeatzailearen dekorazioa

en: This enables the window manager to show decorations for windows.
eu: Honek leiho-kudeatzaileak leihoen dekorazioa bistaratzea gaitzen du.

en: Use XMMS-style file selector instead of the default selector
eu: Erabili XMMS estiloko fitxategi hautatzailea (hautatzaile lehenetsiaren ordez)

en: This enables the XMMS/GTK1-style file selection dialogs. This selector is provided by Audacious itself and is faster than the default GTK2 selector (but sadly not as user-friendly).
eu: XMMS/GTK1 estiloko fitxategi-hautapenaren elkarrizketa-koadroak gaitzen ditu. Hautatzaile hau Audacious berak eskaintzen du, eta GTK2 hautatzailea baino azkarragoa da (tamalez piska bat zailagoa da erabiltzeko).

en: Use two-way text scroller
eu: Erabili bi norantzako testu-korritzea

en: If selected, the file information text in the main window will scroll back and forth. If not selected, the text will only scroll in one direction.
eu: Hautatzen bada, leiho nagusiko fitxategiaren informazioaren testua atzera eta aurrera korritu daiteke. Ez bada hautatzen, testua norabide bakarrean korritu daiteke.

en: Disable inline gtk theme
eu: Desgaitu barneko gtk gaia

en: Allow loading incomplete skins
eu: Onartu osatu gabeko azalak kargatzea

en: If selected, audacious won't refuse loading broken skins. Use only if your favourite skin doesn't work
eu: Hautatzen bada, Audacious-ek ezin izango du ukatu hautsitako azalak kargatzea. Azal gogokoena funtzionatzen ez duenean soilik erabili aukera hau.

en: <b>Format Detection</b>
eu: <b>Formatuaren detekzioa</b>

en: Detect file formats on demand, instead of immediately.
eu: Detektatu fitxategi-formatuak eskatutakoan, berehala detektatu ordez.

en: When checked, Audacious will detect file formats on demand. This can result in a messier playlist, but delivers a major speed benefit.
eu: Aktibatuta dagoenean, Audacious-ek fitxategien formatuak eskatutakoan detektatzen ditu. Ondorioz, metodo honek erreprodukzio-zerrendaren antolaketari eragin dezaiokeen arren, askoz ere azkarragoa da.

en: Detect file formats by extension.
eu: Detektatu fitxategi-formatuak luzapenaren arabera.

en: When checked, Audacious will detect file formats based by extension. Only files with extensions of supported formats will be loaded.
eu: Aktibatuta dagoeneaz, Audacious-ek fitxategien formatuak luzapenaren arabera detektatuko ditu. Onartutako formatuen luzapenak dituzten fitxategiak soilik kargatuko dira.

en: <b>Bit Depth</b>
eu: <b>Bit-sakonera</b>

en: <b>Volume Control</b>
eu: <b>Bolumen-kontrola</b>

en: Use software volume control
eu: Erabili softwarearen bolumen-kontrola

en: Use software volume control. This may be useful for situations where your audio system does not support controlling the playback volume.
eu: Erabili softwarearen bolumen-kontrola. Oso erabilgarria izan daiteke audioko sistemak erreprodukzioaren bolumena ezin duenean kontrolatu.

en: <b>Advanced</b>
eu: <b>Aurreratua</b>

en: Bypass all of signal processing if possible
eu: Soinu tratamenduaren eragiketa guztiak saltatu (posible bada)

en: Try to pass input plugin's output directly to output plugin, if the latter supports format produced by input plugin. If it's true, all signal processing will be disabled (i.e. DSP plugins, equalizer, resampling, Replay Gain and software volume control).
eu: Saiatu sarrerako pluginen irteera zuzenean irteerako pluginera eramaten, azkenengoak sarrerako pluginak sortutako formatua onartzen badu. Egia bada, soinuaren tratamenduko eragiketa guztiak desgaitu egingo dira (adib. DSP plugina, ekualizadorea, birlaginketa, irabazpena eta softwarearen bolumen-kontrola).

en: <b>Replay Gain configuration</b>
eu: <b>Irabazpenaren konfigurazioa</b>

en: Enable Replay Gain
eu: Gaitu irabazpena

en: <b>Replay Gain mode</b>
eu: <b>Irabazpenaren modua</b>

en: Track gain/peak
eu: Pistaren irabazpena/tontorra

en: Album gain/peak
eu: Albumaren irabazpena/tontorra

en: <b>Miscellaneous</b>
eu: <b>Hainbat</b>

en: Enable peak info clipping prevention
eu: Gaitu tontorraren datuen mozketa saihestea

en: Use peak value from Replay Gain info for clipping prevention
eu: Erabili tontorrari buruzko irabazpeneko datuak mozketa saihesteko

en: Dynamically adjust scale factor to prevent clipping
eu: Doitu eskala-faktorea dinamikoki mozketa saihesteko

en: Decrease scale factor (gain) if clipping nevertheless occurred
eu: Gutxiagotu eskalaren faktorea (irabazpena) mozketa inoiz ez bada gertatu

en: <b>Playback</b>
eu: <b>Erreproduzitzea</b>

en: Continue playback on startup
eu: Jarraitu erreprodukzioa abiaraztean

en: When Audacious starts, automatically begin playing from the point where we stopped before.
eu: Audacious abiarazten denean, automatikoki hasiko da erreproduzitzen aurrez gelditutako puntutik.

en: Don't advance in the playlist
eu: Ez jarraitu erreprodukzio-zerrendan

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
eu: Kantu baten erreprodukzioa amaitzean, ez jarraitu automatikoki hurrengo abestiarekin.

en: Pause between songs
eu: Kanten arteko pausa

en: Pause for
eu: Pausarazi

en: seconds
eu: segundotan

en: <b>Filename</b>
eu: <b>Fitxategi-izena</b>

en: Convert underscores to blanks
eu: Bihurtu azpimarrak zuriune

en: Convert %20 to blanks
eu: Bihurtu %20 zuriune

en: Convert backslash '\' to forward slash '/'
eu: Bihurtu alderantzizko barra (\) aurrera barra (/)

en: <b>Metadata</b>
eu: <b>Metadatuak</b>

en: Load metadata from playlists and files
eu: Kargatu metadatuak erreprodukzio-zerrenda eta fitxategietatik

en: Load metadata (tag information) from music files.
eu: Kargatu metadatuak (etiketa-informazioa) musika-fitxategietatik.

en: On load
eu: Aktibatuta kargatzean

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
eu: Kargatu metadatuak fitxategia erreprodukzio-zerrendan gehitzean edo irekitzean

en: On display
eu: Aktibatuta bistaratzean

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist. You may need to set "Detect file formats on demand" in Audio page for full benefit.
eu: Kargatu metadatuak eskatutakoan fitxategia erreprodukzio-zerrendan bistaratzean. Audioaren ataleko  "Detektatu fitxategi-formatuak eskatutakoan" ezarri beharko duzu abantailaz baliatzeko.

en: <b>File Dialog</b>
eu: <b>Fitxategia elkarrizketa-koadroa</b>

en: Always refresh directory when opening file dialog
eu: Beti freskatu direktorioa fitxategien elkarrizketa-koadroa irekitzean

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
eu: Beti freskatu fitxategien elkarrizketa-koadroa (elkarrizketa-koadroaren irekiera moteldu lezake direktorio handietan, eta GNOME VFS-ek kudeatu beharko luke automatikoki).

en: <b>Mouse wheel</b>
eu: <b>Saguaren gurpila</b>

en: Changes volume by
eu: Aldatu bolumena:

en: percent
eu: ehuneko

en: Scrolls playlist by
eu: Korritu erreprodukzio-zerrenda:

en: lines
eu: lerro

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Description
eu: Azalpena

en: Category
eu: Kategoria

en: Color Adjustment
eu: Kolore-doikuntza

en: Audacious allows you to alter the color balance of the skinned UI. The sliders below will allow you to do this.
eu: Audacious-ek interfazearen kolore-balantzea aldatzea utziko dizu. Azpiko graduatzaileek baimenduko zaituzte hori egitea.

en: Blue
eu: Urdina

en: Green
eu: Berdea

en: Red
eu: Gorria

en: Popup Information Settings
eu: Laster-leihoen ezarpenak

en: <b>Cover image retrieve</b>
eu: <b>Eskuratu azaleko irudia</b>

en: While searching for the album's cover, Audacious looks for certain words in the filename. You can specify those words in the lists below, separated using commas.
eu: Albumaren azala bilatzean, Audacious-ek hitz zehatz batzuk begiratuko ditu fitxategi-izenean. Hitz horiek azpiko zerrendan zehatz ditzakezu, komaz bereiztuta.

en: Exclude:
eu: Baztertu:

en: Include:
eu: Sartu:

en: Recursively search for cover
eu: Bilatu azala errekurtsiboki

en: Search depth:
eu: Sakonera:

en: Use per-file cover
eu: Erabili azala fitxategiko

en: Show Progress bar for the current track
eu: Erakutsi uneko kantaren progresio-barra

en: Delay until filepopup comes up:
eu: Atzerapena laster-leihoa agertzeko:

en: Auto character encoding detector for:
eu: Karaktere-kodeketaren detekzio automatikoa:

en: List of character encodings used for fall back conversion of metadata. If automatic character encoding detector failed or has been disabled, encodings in this list would be treated as candidates of the encoding of metadata, and fall back conversion from these encodings to UTF-8 would be attempted.
eu: Metadatuen bihurketa egiteko erabiliko den karaktere-kodeketen zerrenda. Karaktere-kodeketaren detekzio automatikoak huts egiten badu, edo desgaitu egin bada, zerrenda honetako kodeketak erabiliko dira metadatuen kodeketako hautagai gisa, eta kodeketa hauetatik UTF-8ra bihurtzen saiatuko da.

en: Fallback character encodings:
eu: Karaktere-kodeketa:

en: Output bit depth:
eu: Irteerako bit-sakonera:

en: All streams will be converted to this bit depth.
    This should be the max supported bit depth of
    the sound card or output plugin.
eu: Korronte guztiak bit-sakonera honetara bihurtuko dira.
    Hau soinu-txartelak edo irteerako pluginak onartutako
    gehienezko bit-sakonera izan beharko luke.

en: Preamp:
eu: Aurre-anp:

en: Default gain:
eu: Irabazpen lehenetsia:

en: This gain will be used if file doesn't contain Replay Gain metadata.
eu: Irabazpen hau erabiliko da fitxategiak irabazpenaren metadaturik ez badu.

en: <span size="small">Please remember that the most efficient way to prevent signal clipping is not to use positive values above.</span>
eu: <span size="small">Gogoratu modu egokiena soinuaren mozketa saihesteko balio positiborik ez erabiltzea da.</span>

en: <b>_Skin</b>
eu: <b>_Azala</b>

en: Refresh skin list
eu: Freskatu azalen zerrenda

en: <b>Song Display</b>
eu: <b>Kanten ikuspegia</b>

en: Show information about titlestring format
eu: Erakutsi titulu-formatuari buruzko informazioa

en: TITLE
eu: TITULUA

en: ARTIST - TITLE
eu: ARTISTA - TITULUA

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
eu: ARTISTA - ALBUMA - TITULUA

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
eu: ARTISTA - ALBUMA - PISTA. TITULUA

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
eu: ARTISTA - [ALBUMA] - PISTA. TITULUA

en: ALBUM - TITLE
eu: ALBUMA - TITULUA

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom string:
eu: Kate pertsonalizatua:

en: Title format:
eu: Tituluaren formatua:

en: <b>Popup Information</b>
eu: <b>Laster-leihoa</b>

en: Show popup information for playlist entries
eu: Erakutsi erreprodukzio-zerrendako sarreren informazioaren laster-leihoa

en: Toggles popup information window for the pointed entry in the playlist. The window shows title of song, name of album, genre, year of publish, track number, track length, and artwork.
eu: Erakuslea erreprodukzio-zerrendako sarrera baten gainean jartzean kantari dagokion informazioa bistaratuko da laster-leihoan. Leihoak kantuaren titulua, albumaren izena, generoa, argitalpen urtea, pista-zenbakia, pistaren iraupena eta irudiak erakutsiko ditu.

en: Edit settings for popup information
eu: Editatu laster-leihoaren ezarpenak

en: <b>Audio System</b>
eu: <b>Audio-sistema</b>

en: Buffer size:
eu: Bufferraren tamaina:

en: <span size="small">This is the amount of time to prebuffer audio streams by, in milliseconds.
    Increase this value if you are experiencing audio skipping.
    Please note however, that high values will result in Audacious performing poorly.</span>
eu: <span size="small"> Audioaren korronteak aurrebufferrean edukiko den denbora kopurua (milisegundotan)
    Handiagotu balio hau audioan jauziak nabarmentzen badituzu.
    Hala ere, jakin ezazu balio altuek Audacious-en errendimendua motelduko dutela.</span>

en: Current output plugin:
eu: Uneko irteerako plugina:

en: Output Plugin Preferences
eu: Irteerako pluginaren hobespenak

en: Output Plugin Information
eu: Irteerako pluginaren informazioa

en: <b>Sampling Rate Converter</b>
eu: <b>Lagin-tasa bihurtzea</b>

en: Enable Sampling Rate Converter
eu: Gaitu lagin-tasa bihurtzea

en: Best Sinc Interpolation
eu: Kalitate onena

en: Medium Sinc Interpolation
eu: Tarteko kalitatea

en: Fastest Sinc Interpolation
eu: Interpolazio azkarrena

en: ZOH Interpolation
eu: ZOH interpolazioa

en: Linear Interpolation
eu: Interpolazio lineala

en: Interpolation Engine:
eu: Interpolazio-motorra:

en: <span size="small">All streams will be converted to this sampling rate.
    This should be the max supported sampling rate of
    the sound card or output plugin.</span>
eu: <span size="small">Korronte guztiak lagin-tasa honetara bihurtuko 
    dira. Hau soinu-txartelak edo irteerako pluginak onartutako
    gehienezko bit-sakonera izan beharko luke.</span>

en: Sampling Rate [Hz]:
eu: Lagin-tasa [Hz]:

en: <b>Proxy Configuration</b>
eu: <b>Proxy-aren konfigurazioa</b>

en: Enable proxy usage
eu: Gaitu proxy-a erabiltzea

en: Proxy port:
eu: Proxy-aren ataka:

en: Proxy hostname:
eu: Proxy-aren ostalari-izena:

en: Use authentication with proxy
eu: Erabili autentifikazioa proxy-arekin

en: Proxy password:
eu: Proxy-aren pasahitza:

en: Proxy username:
eu: Proxy-aren erabiltzaile-izena:

en: <span size="small">Changing these settings will require a restart of Audacious.</span>
eu: <span size="small">Ezarpen hauen aldaketek Audacious berrabiaraztea eskatzen dute.</span>

en: _Decoder list:
eu: _Deskodetzaile-zerrenda:

en: <span size="medium"><b>Decoders</b></span>
eu: <span size="medium"><b>Deskodetzaileak</b></span>

en: _General plugin list:
eu: Plugin _orokorrak:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
eu: <span size="medium"><b>Orokorra</b></span>

en: _Visualization plugin list:
eu: _Bistaratzeko pluginak:

en: <b>Visualization</b>
eu: <b>Bistaratzea</b>

en: _Effect plugin list:
eu: _Efektuen pluginak:

en: <b>Effects</b>
eu: <b>Efektuak</b>

en: Audacious Preferences
eu: Audacious-en hobespenak

en: PREAMP
eu: AURRE-ANP

en: 60HZ
eu: 60Hz

en: 170HZ
eu: 170Hz

en: 310HZ
eu: 310Hz

en: 600HZ
eu: 600Hz

en: 1KHZ
eu: 1KHz

en: 3KHZ
eu: 3KHz

en: 6KHZ
eu: 6KHz

en: 12KHZ
eu: 12KHz

en: 14KHZ
eu: 14KHz

en: 16KHZ
eu: 16KHz

en: Archived Winamp 2.x skin
eu: Konprimitutako Winamp 2.x azala

en: Unarchived Winamp 2.x skin
eu: Konprimitu gabeko Winamp 2.x azala

en: Add/Open URL Dialog
eu: Gehitu/Ireki URLa elkarrizketa-koadroa

en: Could not create directory (%s): %s
eu: Ezin izan da %s direktorioa sortu: %s

en: File is not a valid .desktop file
eu: Ez da baliozko '.desktop' fitxategia

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Starting %s
eu: %s abiarazten

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez du dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko parametro ezezaguna: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' motako mahaigaineko sarrerari

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearekiko konexioa

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeaketaren IDa

en: ID
eu: IDa

en: Session Management Options
eu: Saio-kudeaketaren aukerak

en: Show Session Management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak
